Aralık ayında Paris

Kışın en renkli, en ışıl ışıl ve en keyifli dönemi başladı. Noel’e ve yeni yıla yaklaştıkça tüm soğuk havaya inat her yeri keyifli bir atmosfer sarmaya başlıyor. Her ne kadar Paris diğer Avrupa şehirlerine göre Noel’i biraz daha şaşaadan uzak kutlasa da buranın da apayrı bir keyfi var. Aralık ayında Paris’te neler olduğuna gelin hep birlikte bir göz atalım…

Noel alışverişleri, vitrin ve süslemeler:

Aralık ayının vazgeçilmezleridir hediyeler. Çokça alışverişler yapılır ve boy boy, renk renk hediye paketleri hazırlanır. Sokaklar özellikle hafta sonları kalabalık ve herkes bir telaşla hediyelerini tamamlamaya çalışıyor.

Tabii hal böyle olunca mağazaların vitrinleri de birbiriyle yarışıyor. Noel babalar, kardan adamlar, geyikler, bembeyaz kar taneleri… Kış ile ilgili aklınıza gelebilecek her şey burada. Bu göz alıcı ve ışıltılı ortamda insan nereye bakacağını şaşırıyor ve alışveriş de sanki böyle daha da bir eğlenceli oluyor. Bu sene özellikle Dior mağazası ve Merci yeni yıl dekorasyonları ile en çok fotoğraf çekilen yerlerin başında geliyor.

Lafayette:

Paris denildi mi akla gelen ilk alışveriş merkezi tabii ki Lafayette oluyor. Noel yaklaşınca herkes merakla alışveriş merkezinin yeni dekorasyonunu bekliyor ve bu sene de Lafayette hayal kırıklığına uğratmadı. Lafayette yine kendisinden bekleneni yaptı ve şekerlerden, daha doğrusu şeker görünümlü balonlardan, kocaman bir yeni yıl ağacı hazırladı.

Kaynak:Hürriyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close