Arif V 216 spoilersız inceleme

2018 çok güzel başladı diyebiliriz, Arif V 216 son 5 ayda izlediğim en güzel film diyebilirim.
Spoilersız inceleme (Film hakkında bilgi) içermiyor
Film Gora ve Arog devam filmi.

Film hakkında kısa bir özet Geçecek olursak;

Erşan Kuneri

Arif V 216 Zaman makinesi ile 1969 yılına gidiyorlar. 216 Tanıtımlarda gösterilen kıza aşık oluyor ve macera Arif V 216 için başlıyor fakat 216 aklını birisi karıştırıyor ve robotu çoğaltmak için işe koyuluyor Arif geçmişin bozulmaması için buna izin vermiyor. Filmde Erşan Kuneri sahnesi ayrı bir güzeldi.

Hatta Arif ve Garavel usta ile Erşan Kuneri’nin yanına gidip Tarkan’ın  İşte Kuzu kuzu geldim şarkısını söylüyor. Erşan Kuneri çok beğeniyor fakat  garavel usta ismi Tarkan yapalım diyince Erşan Kuneri o daha önce yapıldı diyor.

Bu arada cem yılmazın ilk paylaştığı 145 saniye video su filmde hızlı hızlı geçiyor. (Filme olurda giderseniz bu sahne nasıldı diye düşünürseniz videoyu paylaşıyorum)

ARİF V 216 | 145 SANİYE

Filmde Çağlar Çorumlu sanki gerçek bir Zeki Müren’i oynadı tabi bütün oyuncular harika oynadılar hatta Turist Ömer harikaydı ama Çağlar Çorumlu bence biraz daha iyi oynadı. Zaten Güldür Güldür de Zeki Müren taklitleri çok iyiydi fakat bu film de oynadığı harikaydı. Zaman Makinesi 1973 filminde Zeki Müren sahnesi vardı. Fakat Arif V 216 da daha çok Zeki müren sahnesi vardı. Bana göre Çağlar Çorumlu Zeki Müreni çok daha başarılı canlandırdı.

Çağlar Çorumlu Zeki Müren taklidi

GORA da gördüğümüz 216 dan görünüş olarak çok farklı.

(216 nın bir repliği hepimizi gülmekten ağlattı son kısımlara doğru )

Spoiler vermemek için kendimi zor tutuyorum film de gereksiz küfürler, sıçma, osurma gibi film değil. Küfür filmde var fakat doğru yerlerde kullanılıyor.
Eğer Cem Yılmaz göndermeleri anlamayan kişiler gidip ağbi film kötüydü ben birşey anlamadım vb gibi saçma sapan yorumlar yapmasın LÜTFEN. Filmde çok göndermeler var spoilerlı bir inceleme yaparak sizinle paylaşırım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close