Google, Alt Seviye Telefonlar İçin Yeni İşletim Sistemi Android Oreo (Go Edition)’u Duyurdu

Google, Hindistan gibi ülkelerde çok fazla kullanılan giriş seviyesi telefonlara özel yeni bir Oreo sürümü duyurdu. Eski işletim sistemine sahip telefonların Oreo Go Edition’a geçmesi bekleniyor.

Google, her sene yeni bir Android işletim sistemi çıkartıyor. Her sene biraz daha gelişen donanımlara paralel olarak ilerleyen bu işletim sistemleri, normal olarak daha yüksek donanımlar istiyorlar. Bu durum, giriş seviyesi telefonların desteğin olmadığı eski işletim sistemlerine yönelmesini sağlıyordu.

Google, Android Go ismini I/O 2017 konferansında duyurmuştu. O zamanlar işletim sisteminin ismi belli olmadığı için Android Go olarak tanıtılan özel sürüm, 512 MB veya 1GB gibi RAM kapasitelerine sahip olan cihazlara yönelik olarak geliştirildi. Oreo Go Edition’ın içerisinde Google Go, Google Asistan Go, YouTube Go, Google Haritalar Go, Gmail Go, Gboard, Google Play, Chrome ve yeni Files Go uygulamaları bulunacak. Bu uygulamalar, normal Android uygulamalarına nazaran daha iyi optimize edilmiş ve telefonun özelliklerini fazla yormayan uygulamalar olarak gösteriliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close