INSTAGRAMDA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMA

Milyonlarca Instagram kullanıcısı takipçi sayısını nasıl arttırabileceğini sürekli araştırıyor. Hile kullanan var, çekilişlere katılıp takipçi kazananlar var fakat bunlar bir süre sonra gitmektedir. Çünkü ‘GERÇEK DEĞİLLER’

Organik olarak takipçi artırmak için yapabileceklerinizi, işin püf noktalarını inceleyelim:

Instagramda Hangi İçeriği Üreteceksiniz?

Bu soruyu öncelikle kendinize sorup belirlemelisiniz. Kişisel blog, eğlenceli gönderiler, motive edici yazılar, tasarımlar gibi birçok içerik düşünüp karar vermelisiniz. Kararınızı verdikten sonra ilerleyiş planı yaparak yolunuzda bir adım atmış olacaksınız.

Paylaşımlarınız İçin Gün/Saat Belirleyin!

İnsanlar birini takip ettiklerinde, onların belli aralıklar ile, kendi ilgilendikleri içerikleri paylaşmalarını beklerler.

Yani takipçi kitlenizin sizleri unutmaması ve “Ben bu kullanıcıyı aylar önce neden takip etmeye başladım.” dememesi için düzenli ve saatinde paylaşımlar yapmanız son derece önemli. Düzenli paylaşımlar için kendinize uygun zaman aralıkları seçin. Örneğin her sabah 10’da ve akşam 17’de paylaşım saatleri belirleyip paylaşmalısınız.

İlgi Çekici Görseller ve Filtre Kullanmalısınız

İnsanları etkileyici içerikler paylaşmaya özen göstermelisiniz. Onları şaşırtmalı ve sayfanızda etkileşimi artırmalısınız. Instagramın her gün yenilenen, çok alternatifli filtreleri var bunlardan uygun olanlarını kendinize göre seçip kullanabilirsiniz veya telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalar ile kolaj çalışmaları, video editleme, fotoğraf düzenleme uygulamalarını da kullanıp daha farklı bir imaj verebilirsiniz.

Çekiliş ve Kampanyalar Yapın

Instagram’da takipçi arttırmak istiyorsanız son dönemlerin en popüler takipçi arttırma yöntemlerinden birisi olan çekilişleri kullanmanız gerekir. Düzenlediğiniz çekilişlerle takipçilerinize arkadaş etiketleme, takip etme gibi şartlar koyabilir ve bu şekilde Instagram hesabınızın daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlayabilirsiniz. Instagram stratejiniz içerisinde yer vereceğiniz çekilişler hesabınızın daha kısa süreler içerisinde büyümesini sağlayacak ve bu doğrultuda da takipçileriniz hızlı bir şekilde artacaktır.

Sosyal medya hakkındaki güncel haberleri Perfection idea sosyal medya kategorisinde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir