REKLAM PAZARLAMA TEKNİKLERİ

Markanızın veya işletmenizin hedef kitlenize doğru tanıtılması ve amaca uygun reklam pazarlama teknikleri kullanarak istediğiniz başarıya ulaşmak mümkün.

  • Arama Motoru Pazarlaması ( SEM )

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), yalnızca arama motorlarına odaklanan bir pazarlama etkinliğidir.

Sitenizde ki ürünleriniz veya hizmetlerinize uygun doğru anahtar kelimeleri kullanarak, arama motorlarında müşterilerinizin karşısına daha hızlı ve üst sıralarda çıkmanızı sağlar. Bu satışlarınızda artırmanın ve marka bilinirliği sağlamanızın en önemli yoludur.

  • Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlama, bir ürün veya hizmetin sosyal medya ağları üzerinde tanıtımının, reklamının, marka bilinirliğinin artırılması işlemlerinin gerçekleştirildiği bir pazarlama yöntemidir.

Rakiplerinizin pazarlama yöntemlerini ve kullandıkları sosyal medya platformlarını belirleyip, kendi stratejinizi oluşturun. Günümüzde çoğunluk olarak insanlar markasını veya ürünlerinin satışını yapıp, tanıtmak için Instagram ve Facebook kullanmaktadır. Doğru analizler uygulayıp çekiliş, görsel tasarımlar, post, story, IGTV paylaşımları  yaparak pazarlama yöntemlerinizi kendiniz yönetebilirsiniz. ‘Bunları yapamam vaktim yok planlayamam.’ diye düşünenleriniz var ise profesyonel bir ekipten  ‘Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi’ desteği alarak, markanızı daha kısa sürede tanıtabilirsiniz.

  • İşlemsel Pazarlama

Ürünü satma amacıyla indirim, kampanya gibi satış etkinlikleri düzenlenmesi ile oluşturulan stratejiler bütünüdür.

Çoğumuzun yakından takip ettiği çok beğendiği markalar vardır. ‘%50 indirim, 1 alana 1 bedava, sepette indirim’ gibi haftalık, aylık kampanyalar karşımıza çıkarak, bizi harekete geçirip favori/beğendiğimiz ürünlerimizi sepete eklememizi sağlıyor. Hiç markanızı bilmeyenler bile yapmış olduğunuz kampanyalar sayesinde sitenize veya sosyal medyanıza girerek ürünlerinize merakla bakmak isteyecektir. O anda satış olmasa bile sonraki kampanyanızda karşısına çıktığında ‘Ben bu markayı biliyorum şu ürününü beğenmiştim almalıyım.’ diyerek, markanızı hafızasına kaydedecektir.

  • E-posta Pazarlama 

Güven ve marka bilinirliğinin arttırılması için ürün ve hizmet tanıtımı, güncel bilgi ve etkinlikleri içeren pazarlama yöntemidir.

Planlarınızı doğru zamanlama ve doğru hedef kitlesine göre markanızı veya faaliyetlerinizi iyi şekilde sunabilirsiniz.

  • Ağızdan Ağıza Pazarlama – WOMM

Sözlü iletişim gücü ile ortaya çıkan ve daha inandırıcı hale gelerek satış sürecini hızlandıran bir tekniktir.

Markanızı keşfetmiş, sosyal medyada veya reklamlarda görmüş ilgisini çekmiş insanların, tanıdıklarına ürünlerinizden, hizmetlerinizden bahsetmesi (pazarlaması) durumunda akılda kalma yöntemidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir