Sanal Mağaza Açmanın Avantajları

Genel olarak tek bir çatı altında topladığımızda internette mağaza açmak ile ilgili aklınıza takılan soruların bir kısmına değineceğiz.

Günümüzde akıllı telefon ve taşınabilir cihazların yaygınlaşması ve internet üzerinden erişimin artması ile birlikte insanlar alışveriş veya ticaret üzerindeki ihtiyaçlarını internet aracılığı ile küçük sanal mağazalar açarak gerçekleştirmeye başladılar.

 

Sanal Mağaza Açmanın Avantajları Nelerdir?

Sanal mağaza açmak isteyen firma sahipleri bekleyen zorluklarda vardır. Fakat E-Ticaret avantajlarına yoğunlaşmak ve daha fazla emek vermek, bu zorlukların aşılmasını sağlayacaktır.

 

Sanal mağaza açarak elde edebileceğiniz avantajlar şöyledir:

 

  • Maliyetlerin Düşük Olması: Sanal mağaza açmak normal mağaza açma ile kıyasla çok daha avantajlı ve uygundur. Çünkü normal mağaza kirası, dekorasyon ve görev dağılımında çalışan personeller ekstra bir maliyet sergiler, fakat sanal mağazada sadece site yönetimi ve yazılım giderleri dışında pek bir harcama söz konusu olmaz.

 

  • Hızlı Alışveriş: E-Ticaret sitelerinde ürün almak oldukça kolay ve pratiktir sadece ürünü sepete ekleme ve kart bilgilerini ekleyerek işlemleri kolaylıkla halletmektedirler. Mağazaya gitmeye üşenen veya istediği ürünün versiyonunu bulunduğu konumdaki mağazada bulamayan insanlar için sanal mağazanın bu avantajı kullanıcılar için en tercih edilen çözümdür.

 

  • Mağaza Giderinin Olmaması: Önemli bir konu olan bu avantaj satıcılar için ayrı kolaylık sunmaktadır dükkanın; kirası, vergileri, işçi masrafları, faturalar ve mağaza dekorasyon giderleri minimum seviyeye düşmüş olur. Bu durum ürün fiyatına yansımaktadır çok fazla gider söz konusu olmayınca ürünler üzerinde ciddi derecede fiyat düşüşleri ve indirimler uygulanmaktadır. Ürün fiyatların düşmesi sonucu müşteri artışı sağlanır.

 

  • Geniş Kitleye Ulaşım: Klasik bir mağazanın ne kadar hasılat yaparsa yapsın hitap ettiği kitle sayısı sabittir. Ancak sanal mağaza da böyle bir durum yoktur. Dilediğiniz konumda bulunan bir sanal mağazaya erişmeniz saniyeler sürecektir.

 

  • 7/24 Satış İmkanı: Normal bir mağazalarda; tatil, hafta sonu, açılış ve kapanış saati gibi satışı etkileyen birçok unsur varken sanal mağazada böyle birşey mümkün değildir. Gece yarısı veya sabahın erken saatlerinde dilediğiniz gibi alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta araştırmalara göre gece alışveriş yapan kullanıcı sayısı gündüz alışveriş yapan kullanıcı sayısının 2 katı kadar fazladır.

 

  • Kıyaslama Seçeneği: Sanal mağazanın sunduğu bir diğer avantaj ise kıyaslama imkanıdır. Kullanıcının beğendiği bir ürünü onlarca başka ürünle saniyeler içinde kıyaslayıp kolaylıkla karar vermesini sağlamaktadır.

 

  • Alan Harcama Sorunu: Klasik mağazalarda ürünün yerleşeceği yer ve deponun alacağı ürün sıkıntısı her zaman satıcılar için bir sorun olmuştur, sanal mağazanın getirdiği bu çözümle hem satıcı hem de alıcı memnun kalmaktadır. Alıcının almak istediği ürünün stok sayısının az olması ve satıcının ürün stok kapasitesinin az olması sorun oluşturmayacağı için binlerce ürünü satışa çıkarabilmesi çok önemli bir avantajdır.

Sanal mağaza açmanın avantajlarının neler olduğu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın: Perfection Yazılım

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir